NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

Výhody a použití trapézového plechu na střechu

Posted in Exteriér.

Trapézové plechy se hodí k montáži na stěnách nebo střechách. Vzhledem k nízké ceně a velké trvanlivosti představují materiál, který se často používá v průmyslovém i bytovém stavitelství.

trapezovy-plech-scobalit-staltak-t50-w587-h440-e-373d294fa758747e49c1898cd3883f52

Trapézový plech na střechu se těší velké oblibě mezi investory a natrvalo se zapsal do polské krajiny. Konstrukce vytvořené z tohoto materiálu lze vidět téměř v každé větší obci.

Druhy trapézových plechů: krycí a konstrukční

Základní dělení trapézových plechů je rozdělení na plechy krycí a konstrukční.

Krycí plech plní funkci venkovního obkladu stěnových a střešních příček. Používá se na příčkách zimních hal v systému: konstrukce, trapézový krycí plech nebo na příčkách vytápěných hal: konstrukce, termoizolační materiál, trapézový krycí plech. Tloušťka nátěrů trapézových plechů, které vyrábí Balex Metal, činí od 25 do 55 mikrometrů. Materiál je dostupný v tloušťkách od 0,50 do 0,70 mm, na výběr jsou různé výšky profilů od 2 mm (optický profil) do 60 mm.

Konstrukční plechy slouží výlučně jako prvek celého střešního systému. Zvnějšku jsou chráněné nátěrem s tloušťkou 15 mikrometrů, zvnějšku se vyskytuje výlučně základová vrstva, která spolu s termoizolačním materiálem a krycí vrstvou (např. lepenka, falcovaný panel, membrána atp.) tvoří společně kompletní střechu.

Konstrukční plech Maslen je vyrobený z oceli dobré kvality (S320GD), což znamená, že materiál je odolný a může přenášet zatížení dokonce i ve velkých rozpětích. Plech se vyskytuje v široké škále výšek profilů a tlouštěk, což umožňuje zvolit optimální řešení pro danou investici podle požadavků na nosnost.

Přednosti trapézového plechu

Trapézový plech se vyznačuje především velmi vysokou životností, která vyplývá z jeho odolnosti proti působení atmosférických činitelů, zejména nízkých a vysokých teplot. Prvky střechy zhotovené z trapézového plechu mohou být silnější než krytiny z jiných plechových materiálů, takže je lepší také jejich odolnost proti působení extrémních projevů počasí, např. intenzivní dešťové a sněhové srážky nebo krupobití.

Rychlá a levná montáž

Optimalizace nákladů na stavbu nemusí znamenat výběr materiálu nízké kvality. Jednou z metod omezování výdajů je redukce nákladů na montáž. Trapézový plech je z tohoto hlediska výjimečně výhodným řešením, protože snadná a rychlá montáž zásadně ovlivňuje redukci nákladů na práci a rychleji vybudovaná investice umožňuje mnohem dříve dosáhnout zisky z činnosti.

Orientační náklady na pokládku plechu začínají na ceně do 20 zlotých za 1m², což je ve srovnání s montáží jiných střešních krytin velmi výhodná alternativa. Náklady na montáž krytin jiného typu mohou být až třikrát vyšší.

Velkou předností trapézového plechu je také dostupná cena. Za 1 m² pozinkovaného plechu je třeba v závislosti na různých parametrech zaplatit do 20 zlotých a barevný trapézový plech stojí jen o několik zlotých více.

Použití trapézového plechu

Střešní trapézový plech se používá především na velkých výrobních a skladových halách, přístřešcích a dále na jiných objektech se střechami velkých rozměrů (dokonce na těch, které mají spád řádově pouze pět stupňů).

Je třeba vědět, že trapézový plech je jedním z nejpoužívanějších materiálů na střešní krytiny větších a menších průmyslových budov. Méně se tento druh krytin používá na střechy obytných domů.

Velmi často se s trapézovým plechem setkáváme nejen na střechách, ale také na běžných zastřešeních. Jde o zastřešení zastávek, vstupních ploch schodišť, garáží, přístřešků na jízdní kola nebo odpočívadel. V uvedených případech se trapézový plech používá především díky své nízké ceně, ale také z důvodu snadné montáže. Díky jeho nízké hmotnosti není nutné připravovat složité, časově náročné a drahé konstrukce.

Guestbook is loading comments...