NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

Prostředí s nebezpečím výbuchu – co se musí dodržovat?

Posted in Interiér.

Takový obyčejný, všudypřítomný prach, může být vlastně nějak škodlivý? To byste se divili, protože prach patří k nejrozšířenějším škodlivinám a rozsah škodlivých účinků na lidský organismus je opravdu velký. Naštěstí se na to myslí a prašnost na pracovištích je kontrolována legislativou a normami. V tomto článku se podíváme na to, co prach způsobuje a jak se jej můžeme zbavit.

Průmyslové odsávání

Nahraďte židli sedacím pytlem

Posted in Interiér.

Máte doma teenagera, který rezignuje na to, mít ve svém pokojí křesla nebo sedačku? Proč mu nekoupit moderním prvek domácností, kterým jsou sedací pytle. Tento "nábytek" v sobě skrývá mnoho výhod, například to, že je zdraví prospěšný a bezpečný díky absenci ostrých hran. V tomto článku si řekneme, jak vybrat ten pravý sedací pytel.

sedací pytle

4 důvody proč zvolit spotřebiče z nerezu

Posted in Interiér.

Chystáte se na rekonstrukci nebo stavbu nového domu? Tak to se musíte rozhodnout nad tím jak si vybavíte ložnici, obývací pokoj, koupelnu apod. Musíte podstoupit to těžké rozhodování jestli použít pořádný nábytek z masivu nebo si naopak vystačíte s levnější variantou a sáhnete po dřevotřísce. Dále přichází na řadu kuchyň, kterou určitě nepodceňte nebojte se investovat do kvalitních materiálů a spotřebičů z nerezu. My vám dnes ukážeme 3 důvody proč zvolit právě nerezové spotřebiče.

Vazný trám čili vazník

Posted in Interiér.

Pojem vazný trám (dříve též vazník) ve stavebnictví a tesařství označuje hlavní nosník krovu (tj. nosné konstrukce střechy).

Jedná se o příčný vodorovný trám, na kterém zpravidla spočívá váha všech ostatních částí střechy. Vazné trámy tvoří součást plných vazeb ve starších typech krovů, jež jsou střídány tzv. jalovými vazbami, v nichž vazné trámy chybějí. Vazný trám musí být těchto vazbách nahrazen jinou konstrukcí, například soustavou krátkých trámků zvaných krátčata začepovaných do trámů souběžných s pozednicemi, zvanými výměna. Vazný trám rovněž zajišťuje stabilitu budovy tím, že k sobě svazuje podélné stěny domu a zabraňuje tak tomu, aby se působením tíhy krovu tyto stěny vyklonily a případně zřítily.

Vazník se skládá ze tří hlavních částí, ty nazýváme horní a dolní pas, svislice a diagonály. Tyto části musejí být pevně spojeny kovovými deskami, aby vznikly bytelné dřevěné krovy. Nejčastějším typem je sedlový neboli trojúhelníkový vazník.

Jak na opravu ploché střechy?

Posted in Interiér.

Pokud Vás dlouhodobě trápí zatékající plochá střecha a už jste unavení z neustálého investování do nekonečných oprav, máme pro Vás skvělé řešení! Firma Střechy 92 je nezkušenější poskytovatel v republice s více než 800 realizacemi a zajišťuje opravy napříč celým Českem. Střechy 92 zajistí bezplatnou kalkulaci a poradenský servis, takže oprava ploché střechy se stává jednoduchou záležitostí. Zjistěte si více o této špičce českého trhu a nechejte si instalovat unikátní, ekologicky přátelskou střechu, která zajišťuje unikátní odvětrávání střechy.

Guestbook is loading comments...