NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

Jak opravit a chránit průmyslovou podlahu?

Posted in Interiér.

Industry, Lost Places, Factory, Production

 

Pravidelná údržba průmyslové podlahy dokáže zvýšit efektivitu, bezpečnost práce a čistotu na pracovišti. Jaký je běžný postup a co všechno to obnáší?

 

Co označuje podlahu za průmyslovou?

 

Průmyslové podlahy jsou z mnoha různých materiálů, nejčastěji z betonu a denně jsou vystavovány mechanickému opotřebení. Opotřebení vede ke štěpení materiálu a tvoření prachu, drobných prohlubní a časem hrozí, obzvláště při změnách teploty prostření, k praskání betonu.

 

Výměna celé podlahy v případě silného opotřebení může velmi zpomalit, či zastavit výrobu a přidá velkou finanční zátěž na podnik. Čištění, oprava a údržba podlahy zajistí plynulost a můžete jí brát jako investice, která se vyplatí nižšími náklady a žádným překvapivým zastavením provozu.

 

Jak se opravuje průmyslová podlaha?

 

Prvním krokem před opravou je vždy čištění. Čištění a odstraňování původního značení se dělá chemicky i mechanicky, aniž by se narušil podklad. 

Dalším krokem je ochrana povrchu před dalším opotřebení. To zajišťují epoxidové stěrky a nátěry. Stěrky tvoří silnou vrstvu této pryskyřicové hmoty, vyplňují nerovnosti a zlepšují čistotu prostoru.

 

Jsou častěji využívány v silně namáhaném a prostoru, které potřebují lepší ochranu. Pro značení prostorů a vyznačení cesto průmyslových prostor se používají buď lepící podlahové pásky, nebo epoxidové nátěry, které se sice tak snadno neodstraní, ale tvoří jednotnou čistou podlahu, která se snadno čistí a dlouho vydrží.

 

Guestbook is loading comments...