NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

2 hlavní nepřátelé, kterým musí čelit venkovní vitríny

Posted in Exteriér.

Venkovní vitríny musí v porovnání s těmi vnitřními čelit několika nepříjemným překážkám. V praxi musí být vitríny schopné odolat:

nepřátelé venkovích vitrín

překážkám, které připraví matka příroda jako je silní vítr, nástrahy zimy v podobě krupobití, námrazy a nebo sněhové nadílky. Takové krupobití dokáže totiž vitrínu pěkně poznamenat, a proto se nabízí venkovní vitrína vyrobená z kovu, a ne z plastu nebo ze skla. Funkci skla může zase zastoupit plexisklo, které se jen tak nerozbije a je mnohem odolnější. Na druhou stranu kovová vitrína musí čelit nebezpečí korozi. Takže je vhodné mít kvalitní povrchovou úpravu vitrín díky vysoce odolným nátěrům.

 

Lidé jako nepřítel číslo 2?

Dalším největším nepřítelem, proti kterému se ubráníme mnohdy ještě hůře jsou sami lidi. Ano je to smutné, ale bohužel je to tak. Venkovní vitríny se velmi často stávají terčem útoků běžných civilistů. Ti si z nepochopitelných důvodů venkovní vitríny posprejují, poškrábají, proděraví nebo jinak znehodnotí. Vitríny se poté ztrácejí svou hodnotu a díky chování těchto uličníků pak trpí slušní lidé. Nevýhodou vitrín je, že často bývají umístěné na odlehlých místech, ve kterých není velká koncentrace lidí. A protože na takových místech nebývají kamery nebo svědci, je prakticky nemožné dopátrat kdo se trestné činnosti dopustil.

 

Co je k tomu vede?

Jedním z častých důvodů, proč se lidé dopouštějí ničení vitrín bývá nejčastěji agrese. Ta bývá způsobená buď nějakou událostí, která je naštvala a oni si tak vybíjí zlost a nebo svou úlohu v jejich chování může hrát i alkohol. Jak jistě víme, po požití pár alkoholických drinků jsme uvolněnější, ztrácíme kontrolu nad svým chováním, a máme tak větší sklony k vandalismu.

 

Guestbook is loading comments...