NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

Nahraďte židli sedacím pytlem

Posted in Interiér.

Máte doma teenagera, který rezignuje na to, mít ve svém pokojí křesla nebo sedačku? Proč mu nekoupit moderním prvek domácností, kterým jsou sedací pytle. Tento "nábytek" v sobě skrývá mnoho výhod, například to, že je zdraví prospěšný a bezpečný díky absenci ostrých hran. V tomto článku si řekneme, jak vybrat ten pravý sedací pytel.

sedací pytle

Sedací pytle jsou stále víc v kurzu

Pytle jsou bezesporu velmi moderním druhem nábytku, který zaujme nejednu návštěvu. Nejedná se však o zbytečnost, která by dokonce mohla způsobit poškození páteře. Naopak jsou velmi doporučovány odborníky v oborou ortopedie. Při sezení na sedacím pytli nadměrně nezatěžujete svou páteř, protože se přizpůsobuje tvaru těla. Velmi často se použití pytlů doporučuje pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Jak vybrat opravdu kvalitní kousek?

Na internetu a v obchodních domech s nábytkem najdete značné množství těchto sedacích pytlů za různé ceny. Víte, jak vyberete opravdu kvalitní? V průběhu celého nákupu bychom měli dávat pozor na tyto aspekty: 

  • materiál,
  • kvalitu zpracování,
  • omyvatelnost,
  • výplň a možnost doplnění.

Při výběru pytle narazíte na nejrůznější materiály, ze kterých jsou ušity. Největší procento pytlů je vyrobeno z nylon, následuje kortexin nebo dokonce i kůže. Ta je však u nejdražších pytlů. Materiálem s dobrým poměrem cena/výkon je kortexin, který vás nijak nelimituje svými vlastnostmi. Pytle se nejčastěji plní polystyrenovými kuličkami, díky kterým se docílí dokonalého přizpůsobení tělu. Pokud se však kuličky vysedí, můžete je u některých modelů náplň doplnit podle vašich individuálních preferencí.

Kde nejvhodněji pytel umístit?

Většinou se sedací pytle pořizují jako vybavení dětských pokojů. Poslední dobou se však objevují stále častěji v nezvyklých pokojích, jako například v obývacím pokoji nebo kancelářích. Kromě těchto místností se s nimi můžeme potkat také ve společenských sálech, knihovnách, školách a jiných zařízeních, kde poskytují relax a designový prvek.

Guestbook is loading comments...