NAZDAR BAZAR!

Kutilové všech zemí, spojte se... Tady poradíme všem mamínkám, tatínkům a jiným špekulantům, kteří místo toho, aby něco pořádně dělali, tak serfují na netu a hledají nejjednodušší řešení. Ano, to jste právě Vy! Nebo ne? Já nevím...

Trend stavět si všechno sám

Posted in Pro dům.

Dřív si velkou část práce a to zvláště na vesnicích dělali sami lidé, aniž by na to potřebovali nějaké řemeslníky. Dnes se z tohoto stává trend. Jestli je to lepší osobní pocit z toho, že si to dotyčný udělal sám nebo tam stále hraje roli faktor jako dříve a sice že je to prostě o moc levnější způsob jak mít danou věc, kterou potřebujeme / chceme.

Potřebujete novou střechu? Zkuste trapézové plechy

Posted in Pro dům.

Musíte pokaždé když prší musíte přemístit z obýváku do jiného pokoje a pohovku vyměnit za kýble, aby do nich mohl kapat voda přes tu díru v pár desítek let staré střeše? Možná je na čase se konečně vrhnout do rekonstrukce střechy. Čím dál oblíbenější variantou je použití trapézových plechů na střechu. Jsou vyráběné z kvalitní oceli, která je následně různě upravená (třeba pozinkovaná). Kromě použití k zastřešení vašeho domu, si najdou uplatnění trapézové plechyi u zastřešení průmyslových hal, přístřešků, garáží nebo také k opláštění různých budov.

Vybírat stínící techniku není nijak náročné

Posted in Pro dům.

Při výstavbě novostavby hodně lidí přemýšlí i nad tím, jakým způsobem stínit okenice domu, ale nejen je. Stínící technika Brno vám nabídne asi všechny možnosti, které jsou vhodné a napadnou vás. Každá má samozřejmě nějakou svoji výhodu, ale také specifické využití. Není to tedy tak, že by snad byla potřeba jakkoliv složitě vybírat z několika druhů a typů stínění.

Král mezi polykarbonáty

Posted in Pro dům.

Svět polykarbonátů žije v ustálených pořádcích. Nejlepší značky jsou již dávno zavedené a nevypadáto, že by přicházel na trh někdo další, kdo by dokázal jejich neotřesitenou pozicí aspoň trochu zamávat. Pokud jde o moravský trh, zde je monopolním využívání Lexanu, který se na mnoha místech stal názvem pro polykarbonátové desky jako takové. Co se týče cen, Lexan ceník je víceméně všude stejný a cena desek se pohybuje od 300 - 1000+ Kč.

Zima, teplo a izolace

Posted in Pro dům.

Letošní zima 2015 se nijak nevyznamenala. Žádný sníh, mrazy téměř neproběhly. Na jednu stranu zkáza pro všechny, co podnikají v horském turismu, na druhou stranu pro nás všechny možnost ušetřit na topení. Jak se ale připravit i na takovou zimu, kdy nebude průměrně 10 stupňů? Jednoduše. Izolací. Stále existují domy, které izolaci nepovažují za natolik důležitou. Ano, Izolace Zlín je sice investicí, ale pokud se nemíníte v několika dalších letech stěhovat, časem se vám opravdu vrátí. Izolace také není pouze proti chladu, pomáhá i v horku.

Dřevěné vazníky zvětšují obytnou plochu

Posted in Pro dům.

drevene vazniky

V průběhu posledních desítek let se ve světě začaly pro stavbu střech používat dřevěné vazníky s tzv. styčníkovou deskou. V České republice je však jejich rozvoj stále velmi pomalý. Pramení to z lidské nevědomosti a následných obav, což nás stále udržuje u sbíjených či lepených střešních konstrukcích.

Je to velká škoda, protože příhradové dřevěné vazníky mají spoustu výhod. Asi tou největší je jejich prutovitá konstrukce, která se dá přizpůsobovat do nejrůznějších tvarů a zároveň zabírá minimum prostoru. Díky tomu tak pod střechou vzniká prostor využitelný jako podkroví nebo půda.

Dřevěné vazníky podstatně urychlují celý proces výstavby střechy a díky využitelnosti většiny materiálu při výrobě disponují nízkou pořizovací cenou.

Guestbook is loading comments...